Microsoft csúcstalálkozó a biztonsági kihívások kezelésére
Microsoft rendkívüli biztonsági konferenciát tart a CrowdStrike események utóhatásainak kezelésére
A Microsoft 2024 szeptember 10-én kiemelt biztonsági konferenciát szervez, melynek célja, hogy megelőzzék a hasonló technológiai válságokat, amilyet a nemrégiben bekövetkezett CrowdStrike frissítés okozott. Ez a frissítés ideiglenesen több mint 8,5 millió Windows operációs rendszerrel működő számítógépet tett használhatatlanná, ami sürgős cselekvésre sarkallta a vállalatot. A konferencia során a Microsoft a legfontosabb partnereivel és kormányzati szereplőkkel együtt kívánja megvizsgálni és megvitatni a lehetséges megoldásokat és stratégiákat.
A találkozó a Microsoft redmondi központjában kerül megrendezésre, a Windows Endpoint Security Ecosystem Summit keretében. Az eseményen résztvevők közösen elemezik és tárgyalják meg azokat az intézkedéseket, melyekkel javítható a végfelhasználók biztonsága és az operációs rendszerek ellenálló képessége. Ezen felül a Microsoft arra is sor kerül, hogy kormányzati képviselőkkel egyeztessenek a biztonsági protokollok és a válságkezelési stratégiák fejlesztése érdekében.
A CrowdStrike júliusi frissítése komoly zavarokat okozott többek között a légi közlekedésben is, ami fokozott figyelmet igényel a Microsoft részéről, hogy hasonló incidensek ne ismétlődhessenek meg. Ezek az események jelentős károkat okozhatnak a Windows operációs rendszer reputációjában, és súlyos jogi következményekkel járhatnak a vállalat számára.
A 2024 júliusi eseményekből levont tanulságok alkalmazásával a Microsoft különös hangsúlyt fektet a technológiai ökoszisztéma szereplőivel való együttműködésre. A szeptemberi találkozó során kialakítandó rövid- és hosszú távú intézkedések között szerepelhet a Windows operációs rendszer zártabbá tétele, valamint a harmadik fél szoftverfejlesztőinek korlátozott hozzáférése a Windows kernelhez, mely lépések hozzájárulhatnak a rendszer stabilitásának és biztonságának növeléséhez.
A Microsoft továbbra is fontolgatja a kernelhez való hozzáférés teljes megtiltását, ami kulcsfontosságú lehet a rendszer védelmében. Ezen felül, a harmadik fél biztonsági szolgáltatóknak szigorúbb tesztelési és minősítési folyamatokon kell átesniük, ami tovább erősítheti a Windows operációs rendszer általános biztonságát. A Microsoft elkötelezett amellett, hogy ezeket a lépéseket átgondoltan és hatékonyan valósítsa meg, figyelembe véve az iparági partneri és felhasználói visszajelzéseket is.
Forrás: www.pcmag.com