A ChatGPT programozási képességei: A Purdue Egyetem tanulmányának eredményei
A ChatGPT programozási ismeretei még korántsem tökéletesek.
Habár a bot válaszai gyakran hatnak hitelesnek, nem mindig pontosak. A ChatGPT talán jó választás lehet egy-egy egyszerű kérdés megválaszolására vagy egy rövid írás megkezdésére, de a programozási területen még vannak hiányosságai, mutat rá egy kutatás.
A Purdue Egyetem vizsgálata arra kereste a választ, hogy a ChatGPT hogyan reagál 517 Stack Overflow kérdésre. A tanulmány eredményei nem túl bíztatóak. "Megállapítottuk, hogy a ChatGPT válaszainak több mint fele nem volt pontos, és a válaszok túlnyomó többsége túlzottan bőbeszédű volt" – írják a kutatók egy még nem lektorált cikkben.
Az is kiderült, hogy a bot több mint felében nem értette meg a felvetett kérdést. Ha mégis sikerült felfognia, válaszai gyakran nem voltak helyesek, ami felhívja a figyelmet a ChatGPT válaszainak kritikus megközelítésére.
"Szembetűnő, hogy a ChatGPT sokszor gondolkodás nélkül adott válaszokat, legyen az kód vagy egyéb formula" - mondták el.
Ugyanakkor nem mondható teljesen alkalmatlannak programozás terén. Egy belső jelentés alapján a Google programozási interjúkérdéseket tett fel neki, és az alapján úgy ítélték meg, hogy egy középszintű mérnöki állásra lenne alkalmas.
Ráadásul az idén egy Amazon mérnök a botot alkalmazta interjúk során egy fejlesztői pozícióhoz, és a ChatGPT minden kérdésre helyesen válaszolt, az Insider beszámolója szerint.
Bár nem tekinthetjük a legnagyobb programozási szakértőnek, a chatbotnak komoly hatása lehet az USA munkaerőpiacára, és előrejelzések szerint számos szakmában felválthatja az embert. Az OpenAI egyik jelentése szerint különösen a fordítók és tolmácsok, de hosszú távon írók, matematikusok és pénzügyi szakértők pozícióját is veszélyeztetheti.
A tanulmány kiemeli, hogy mivel a ChatGPT gyorsan generál válaszokat, bár képes elvégezni az emberi munka egy részét, mindig szükség lesz emberi ellenőrzésre, hogy biztosak legyünk a válaszok helyességében – legalábbis jelenleg még így van.
Forrás: www.pcmag.com