Az Apple egy olyan ötlettel állt elő, amely lehetővé teheti az iPhone-ok szinte teljes karcmentesség
Az úgynevezett teljes kijelzővédő tokok hamarosan a múlté lehetnek, erre utal egy friss, Spatial Composites névre hallgató és az Apple által benyújtott innovatív szabadalom.
Szinte mindenki azonnal tokba helyezi az új mobilját, hogy megvédje a karcolásoktól és esésekből származó károktól. Ugyanakkor a telefonok egyes esetekben a sima használattól is kopnak, különösen, ha a hátlap vagy a keretek nem üvegből, hanem festett fémből készülnek.
Az Apple számára a tokok értékesítése is igen jövedelmező tevékenység, bizonyos darabokért akár 30 000 forintot is elkérhetnek.
Mindazonáltal úgy tűnik, hogy a cég arra törekszik, hogy az iPhone-okat tartósabb házban forgalmazza, amelyek jobban ellenállnak a különböző külső behatásoknak.
Ezt sugallja egy Spatial Composites néven bejegyzett friss szabadalom, amit az Apple Insider fedezett fel. Ahogy a cég a szabadalomban ismerteti, az okostelefonokban használt különböző anyagok – mint például a fém, műanyag és üveg – mind jó, mind rossz tulajdonságokkal bírnak.
A probléma megoldásaként több anyag egyidejű használata jöhet szóba - ez önmagában még nem indokolna új szabadalmat, de a különböző, úgynevezett "kopásálló" anyagok bizonyos kombinációja igen. Így a telefonház sokkal ellenállóbbá válhat a karcolásokkal szemben.
Az Apple a különböző anyagokat 10 és 100 mikron közötti távolságban helyezné el.
Bár a részletek még nem világosak, egy rajz némi betekintést ad arról, hogy az Apple hogyan képzeli ezt megvalósítani. A rajzon lévő pontok a különböző kopásálló anyagokat jelképezik, melyek a valóságban természetesen sokkal szorosabb közelségben lennének elrendezve. Ha a szabadalom gyakorlatba is átültetik, és néhány év múlva az iPhone-okban is megjelenik, akkor sokkal tartósabb okostelefonokat várhatunk.
Lehet, hogy a közeljövőben már mindenki tok nélkül hordja a mobilját?
Forrás: